ЕП Београд 2024

Српска престоница угостила је више од 2.000 учесника из чак 46 земаља, а Европско првенство послужило је и као последње квалификаторно такмичење за пливаче за одлазак на Олимпијске игре. Укупно је подељено 222 медаље међу земљама, односно 502 гледано по такмичарима, а све су биле украшене традиционалним мотивима Србије. Организација првог Европског првенства у воденим спортовима у историји наше земље протекла је беспрекорно. Део европског шампионата се одржао на пливалишту Завода за спорт и медицину спорта РС у Кошутњаку.

Србија је као домаћин такмичења освојила два одличја. Штафета наше земље у дисциплини 4×100 метара слободно, у саставу Велимир Стјепановић, Никола Аћин, Јустин Цветков и Андреј Барна, освојила је златну медаљу и постала шампион Европе, чиме је остварен један од највећих успеха у историји српског пливања. Андреј Барнa је Србији донео друго одличје у финалној трци на 100 метара слободно освојивши бронзану медаљу.

Београд ће од 26. јуна до 5. јула бити домаћин и Европског првенства у воденим спортовима за мастерс категорију.

Такмичење у скоковима у воду ће се одржати на пливалишту Завода за спорт и медицину спорта РС од 28. јуна до 2. јула.