Medalje srpskih sportista protekle nedelje

Juniorska 3 na 3 reprezentacija Srbije, igrači do 18 godina, ostvarila je veliki uspeh, pošto je osvojila srebrnu medalju na Svetskom prvenstvu u mađarskom gradu Debrecinu.

Kadetska vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je bronzu na Svetskom prvenstvu u grčkom Volosu, pobedivši Crnu Goru 14:13.

Džudista Milan Bulaja osvojio je bronzano odličje na Svetskom prvenstvu za kadete u Sarajevu. Bulaja je u konkurenciji do 90 kilograma u meču za treće mesto bio bolji od Brazilca Džese Barbose.

Ženska U16 reprezentacija vratila se iz Podgorice, gde je na Evropskom prvenstvu “B“ divizije osvojila prvo mesto. Prethodno su samim plasmanom u finale turnira u glavnom gradu Crne Gore, naše devojke izborile povratak u “A“ diviziju.

Atletičarka Milica Gardašević je na Međunarodnom mitingu u italijanskom Rovertu osvojila prvo mesto u skoku u dalj.