Медаље спортиста Србије у борилачким спортовима

Ивана Јандрић се на најлепши начин опростила од великих такмичења у самбоу. Убедљивим тријумфом над Туркменистанком Мухамедовом (11:2) наша репрезентативка је освојила бронзану медаљу у категорији до 80 килограма на Светском првенству у Узбекистану.

Савате репрезентација Србије, на Европском првенству у Белгији, освојила је три медаље, једну сребрну и две бронзане.

Мушка карате репрезентација Србије освојила је сребну медаљу на Светском превенству у Дубаију. Вицешампиони света у борбама екипно постали су Слободан Битевић,Владимир Брезанчић, Стефан Јоксић, Љубиша Марић, Ђорђе Салапура, Ђорђе Тешановић и Богдан Трикош. Ово је друга медаља за Србију на СП, пошто је претходно Јована Прековић узела злато у категорији до 61. килограма.