Medalje i uspesi naših sportista protekle dve nedelje

Prvu medalju u ženskom boksu za Srbiju osvojila je Jelena Janićijević, koja je na Evropskom prvenstvu u Budvi ostvarila sjajan rezultat i osvojila bronzanu medalju u kategoriji do 66 kg.

Na Svetskom prvenstvu u streljaštvu održanom u Kairu, strelci su osvojili pet medalja. Damir Mikec je osvojio zlatnu medalju u gađanju MK pištoljem, Marko Ivanović srebrnu MK puškom, Zorana Arunović bronzanu medalju vazdušnim pištoljem, dok su u ekipnoj konkurenciji u gađanju vazdušnom puškom osvojene dve srebrne medalje: muška ekipna i miks.

Sa Svetskog prvenstva u sambou za kadete, koje je održano u Jermeniji, Sonja Bogdanović je donela srebrnu medalju u kategoriji do 47 kg.

Dejan Kovačević je osvojio treće mesto u disciplini krug na Svetskom prvenstvu za mlađe seniore i juniore u boćanju, održanom u Montbrisonu u Francuskoj krajem oktobra.

Sa Evropskog prvenstva u dizanju tegova za juniore i mlađe seniore, održanom u albanskom Draču stiglo je sedam medalja. Medalje su osvojili: Stevan Vladisavljev, dve srebrne i jednu bronzanu;  Radmila Zagorac, tri bronzane i Sonja Bjelić, jednu bronzanu.

Džudisti su doneli dve medalje sa Evropskog prvenstva za mlađe seniore održanom u Sarajevu. Marica Perišić je osvojila zlato u kategoriji do 57 kg, dok je Nikolina Nišavić osvojila bronzanu medalju u kategoriji do 52 kg.

Na Gren slemu u Abu Dabiju džudisti su osvojili četiri medalje: Strahinja Bunčić, srebrnu u kategoriji do 66 kg, a bronzane  su osvojili Marica Perišić do 57 kg, Nemanja Majdov do 90 kg i Aleksandar Kukolj do 100 kg.

Balkansko prvenstvo u rvanju za pionire i juniore, koje je održanu u Bukureštu, donelo je 16 medalja. Pioniri do 15 godina, su osvojili 2 zlatne i 4 bronzane, dok su kadeti do 17 godina, osvojili  3 zlatne, 1 srebrnu i 6 bronzanih medalja.

Na Gran priju u tekvondou održanom u Mančesteru Marija Mičev je ostvarila veliki uspeh osvojivši bronzanu medalju u kategoriji para tekvondo, K44 do 57 kg. Na istom takmičenju Aleksandra Perišić je u kategoriji tekvondo do 67 kg osvojila srebrnu medalju.

Čestitamo svim sportistima, i želimo im mnogo uspeha i ubuduće!