4 медаље са Европског првенства у атлетици У20

Европско првенство за старије јуниоре и јуниорке У20 одржано је у Јерусалиму од 7. до 10. августа, а  нашу земљу представљало је 18 атлетичара и атлетичарки.

Српска репрезентација је била веома успешна и освојила 4 медаље.

Адриана Вилагош постала је шампионка Европе у бацању копља, пошто је у Јерусалиму освојила златну медаљу, а њено копље је летело до 58.38 метара.

Ангелина Топић такмичила се у скоку увис и освојила је златну медаљу у конкуренцији до 20 година. Једина је прескочила висину од 190 цм.

Другог дана Европског првенства за старије јуниоре и јуниорке у Јерусалиму, српски атлетичари су остварили успех освајањем медаља и пласманима у финале.
У финалу троскока наша земља имала је чак три атлетичарке, од чега су две освојиле медаље, једну сребрну и једну бронзану.

Теодора Боберић скочила је до 13.63 м и освојила сребрну медаљу.

Александрија Митровић је такође остварила изванредан успех. Њен најдаљи скок од 13.40 метара, остварен у првој серији, обезбедио јој је бронзану медаљу на овом Европском атлетском првенству.