4 medalje sa Evropskog prvenstva u atletici U20

Evropsko prvenstvo za starije juniore i juniorke U20 održano je u Jerusalimu od 7. do 10. avgusta, a  našu zemlju predstavljalo je 18 atletičara i atletičarki.

Srpska reprezentacija je bila veoma uspešna i osvojila 4 medalje.

Adriana Vilagoš postala je šampionka Evrope u bacanju koplja, pošto je u Jerusalimu osvojila zlatnu medalju, a njeno koplje je letelo do 58.38 metara.

Angelina Topić takmičila se u skoku uvis i osvojila je zlatnu medalju u konkurenciji do 20 godina. Jedina je preskočila visinu od 190 cm.

Drugog dana Evropskog prvenstva za starije juniore i juniorke u Jerusalimu, srpski atletičari su ostvarili uspeh osvajanjem medalja i plasmanima u finale.
U finalu troskoka naša zemlja imala je čak tri atletičarke, od čega su dve osvojile medalje, jednu srebrnu i jednu bronzanu.

Teodora Boberić skočila je do 13.63 m i osvojila srebrnu medalju.

Aleksandrija Mitrović je takođe ostvarila izvanredan uspeh. Njen najdalji skok od 13.40 metara, ostvaren u prvoj seriji, obezbedio joj je bronzanu medalju na ovom Evropskom atletskom prvenstvu.