Резултати спортиста Србије на великим међународним такмичењима у августу

Олимпијски месец је поред пет медаља из Париза, Србији донео и медаље са великих међународних такмичења.

На Митингу Дијамантске лиге у атлетици који је одржан у Силесији, Адриана Вилагош је освојила 1. место и оборила дражавни рекорд у бацању копља, 65,60 м.

На Европским првенствима је за наше јуниоре и кадете био веома успешан период у коме је било пуно медаља.

Са Екипног Европског првенства у тенису У18, одржаног у Лиону (Француска), јуниори су донели сребрнау медаљу.

Наши шахисти и шахисткиње су се са Европског првенства у шаху за јуниоре и јуниорке из Прага (Чешка) вратили са  5 медаља, једном златном и 3 бронзане.

Кошарка је овог месеца била плодоносан спорт за наше кошаркаше и кошаркашице. Са Европског првенства у кошарци за јуниорке У18, које је одржано у Матосињосу (Португалија) девојке су се вратиле са бронзаном медаљом око врата.
Кадети су на Европском првенству у кошарци за кадете У16, које је одржано на Криту (Грчка) освојили 3. место.
Баскеташи су освојили сребрну медаљу на Европском првенству у баскету 3 на 3 у Бечу у Аустрији.

Европско првенство у боксу за кадете и кадеткиње је одржано у Бања Луки (БиХ), а наше младе наде су донеле 4 медаље, 1 сребрну и 3 бронзане.

Европско првенство у саватеу за јуниоре и јуниорке је одржано у Краневу у Бугарској, где су наши саватисти и саватисткиње освојили 3 златне, 2 сребрне и 4 бронзане медаље.

Јуниори одбојкаши су освојили сребрну медаљу на Балканском првенству одржаном у Врњачкаој Бањи.