Linija
Republicki zavod za sport
18.08.2016.

Nove medalje srpskih sportista na OI u Riju

Naša najbolja atletičarka Ivana Španović osvojila je bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Riju skokom od 7,08, što je novi nacionalni rekord.

Ivana u Zavodu za sport i medicinu sporta RS i sa ministrom omladine i sporta Vanjom Udovičićem u Riju

Naša reprezentativka u tekvondou Tijana Bogdanović osvojila je srebrnu medalju na Olimpijskim igrama u Riju, u kategoriji do 49 kilograma.

Više icoMore

17.08.2016.

Ministar Udovičić otputovao u Rio po medalje

Ministar omladine i sporta RS, Vanja Udovičić, sa osvajačem zlatne medalje na Olimpijskim igrama u Riju, Davorom Štefanekom

Davor Štefanek, reprezentativac Srbije u rvanju, samleo je svoje rivale u konkurenciji takmičara do 66 kilograma i doneo Srbiji prvu olimpijsku medalju, zlatnu. On je u prvom kolu tehničkim tušem u prvoj rundi savladao Japanca Tomohira Inouea, i to za manje od dva minuta. Potom je napravio podvig u četvrtfinalu, jer je sa 6:2 savladao svetskog šampiona Franka Šteblera iz Nemačke. U polufinalu je tušem u prvoj rundi savladao Gruzijca Šmagija Bolkvadzea, a onda u velikom finalu, u kome je za rivala imao Migrana Arutjunjana iz Jermenije, bilo 1:1. Ipak, kako je naš olimpijac bio aktivniji u završnici, a njemu i pripao poslednji osvojeni poen na meču, postao je pobednik, olimpijski šampion.

Ministar Udovičić, tokom boravka u Riju, bodriće i našu najbolju atletičarku Ivanu Španović. U finalu, u četvrtak od 02.15 po srednjeevropskom vremenu, Ivana i 11 najboljih skakačica na svetu, boriće se za zlatnu medalju. U polufinalu je prva došla do završne borbe za medalju, skokom u dalj od 6,87 metara.

3.02.2016.

EP u futsalu

Prvenstvo Evrope u futsalu UEFA FUTSAL EURO 2016 počelo je u Kombank Areni, a trajaće do 13. februara. Naši reprezentativci igraju u A grupi sa selekcijama Portugalije i Slovenije. U B grupi igraće Španija, Ukrajina i Mađarska, u C grupi Rusija, Hrvatska i Kazahstan, a u D grupi Italija, Češka i Azerbejdžan. Titulu brani Italija. Pre šampionata, naši fudbaleri su u Zavodu za sport i medicinu sporta RS prošli sportsko medicinske kontrole i obavili su terenska testiranja.

Evropsko prvenstvo u futsalu, počelo je mečom Srbija – Slovenija, na kojem su naši fudbaleri odneli pobedu od 5:1, pred 11 hiljada gledalaca.

21.01.2016.

EP u vaterpolu

Vaterpolisti Srbije igraju nezaustavljivo i pobedom nad Grčkom plasirali su se u treće uzastopno finale Evropskog prvenstva - 13:7.

Vaterpolisti Srbije, Slobodan Nikić i Živko Gocić, na sportsko medicinskim pregledima u Zavodu za sport i medicinu sporta RS

11.01.2016.

Srbije savladala Hrvatsku na početaku takmičenja šampionata Evrope u vaterpolu

U prvom kolu šampionata Evrope u vaterpolu, koje je počelo u Beogradu, reprezentacija Srbije je olimpijskog prvaka, Hrvatsku, pobedila sa 13:6 (3:1, 4:2, 5:1, 1:2).

11.01.2016.

Novak Đoković osvojio turnir u Dohi

Noletova serija osvojenih trofeja se nastavlja. Osvojio je prvi turnir u sezoni, savladavši  u finalu Dohe - Rafaela Nadala sa 6:1, 6:2.

6.01.2016.

Pijetlović najbolji vaterpolista Evrope

Srpski reprezentativac Duško Pijetlović proglašen je za najboljeg vaterpolistu Evrope u 2015. godini.

Pijetlović na testiranjima u ZSMSRS

6.01.2016.

Odbojkaški Srbije izgubili od Poljske

Odbojkaška reprezentacija Srbije izgubila je protiv svetskog prvaka, Poljske, u prvom meču na kvalifikacionom turniru za odlazak na Olimpijske igre sa 3:1.

Odbojkaši Srbije na testiranjima u ZSMSRS

6.01.2016.

Januarski turniri

Naš teniser Viktor Troicki uspešno je "otvorio" novu takmičarsku sezonu, savladavši Amerikanca Stiva Džonsona. Njegov naredni rival biće Bugarin Grigor Dimitrov.