Linija
Republicki zavod za sport
20.08.2018.

Novak ispisao istoriju, prvi do Zlatnog mastersa

Posle pet neuspešnih pokušaja (2008, 2009, 2011, 2012, 2015) Đoković konačno osvojio jedini masters koji mu je nedostajao u kolekciji.

Novak Đoković prvi je u istoriji stigao do Zlatnog mastersa (devet turnira serije 1000 - Indijan Vels - 5, Majami - 6, Monte Karlo - 2, Madrid - 2, Rim - 4, Montreal/Toronto - 4, Sinsinati - 1, Šangaj - 3, Pariz - 4)!

Novak je ujedno osvojio i 70. titulu u karijeri (ima 13 osvojenih gren slemova i 31 masters).

Više icoMore

6.08.2018.

Muška juniorska košarkaška reprezentacija Srbije šampion Evrope

Juniorska reprezentacija Srbije je šampion Evrope u košarci.

Izabranici selektora Aleksandra Bućana, igrači rođeni 2000. godine i mlađi, odbranili su titulu osvojenu prošle godine jer su u velikom finalu Evropskog prvenstva u Rigi savladali selekciju domaćina, Letonije. Srbija U18 – Letonija U18 99:90 (32:20, 22:21, 25:24, 20:25).

30.07.2018.

Emir Bekrić izborio normu za Evropsko prvenstvo u Berlinu

Bekrić je na otvorenom prvenstvu Hrvatske, koje je održano ovog vikenda, trčao 400 metara s preponama van konkurencije i trku je završio za 50,63 sekunde, čime je ispunio normu za predstojeće  Prvenstvo Starog kontinenta budući da je istrčao ispod (50,70) predviđene norme.

Pored Bekrića, norme za Berlin imaju i: Ivana Španović, Milica Gardašević i Strahinja Jovančević (skok u dalj), Marija Vučenović i Vedran Samac (bacanje koplja), Asmir Kolašinac (bacanje kugle), Dragana Tomašević (bacanje diska), Dušica Topić (50 kilometara hodanje), Amela Terzić (1.500 metara) i Tamara Salaški i Maja Ćirić (400 metara).

30.07.2018.

Strahinja Stefanović srebrni na Svetskom prvenstvu u kajaku

Strahinja Stefanović je u finalu jednoseda na 200 metara, u konkurenciji mlađih seniora, kroz cilj prošao u vremenu 34.582 sekunde, odmah iza Arturasa Seje iz Litvanije.

30.07.2018.

Vaterpolisti Srbije prvaci Evrope

U neizvesnoj utakmici naša reprezentacija pokazala da je bez premca. Domaćin Španija je vodila i s dva gola razlike, ali su naši vaterpolisti smogli snage da preokrenu i na peterce dođu do zasluženog trijumfa, četvrtog uzastopnog na šampionatima Starog kontinenta.

Pre devet godina, u finalu Svetskog prvenstva u Rimu, okosnica ove naše reprezentacije je lansirala sebe u vaterpolo sazvežđe pobedivši Špance na penale. Penali su odlučivali kome će pripasti zlatna medalja i sada, na Evropskom prvenstvu u Barseloni u finalu: Španija – Srbija 7:7 (1:0, 3:3, 2:3, 1:1), na penale 3:5.

30.07.2018.

Olga Danilović osvojila Moskvu i prvi VTA turnir u karijeri

Olga Danilović ostvarila je ogroman uspeh osvojivši prvu VTA titulu u karijeri nakon pobede u finalu nad Ruskinjom Anastasijom Potapovom sa 2:1 u setovima (7:5, 6:7, 6:4) na turniru u Moskvi.

Naša teniserka je tako postala prva igračica od 1980. godine koja je osvojila VTA turnir kao "srećna gubitnica", pošto je u kvalifikacijama poražena od Paule Badose. Međutim, sreća joj je pomogla da se domogne glavnog žreba, što je odlična srpska teniserka maksimalno iskoristila. Fantastičan uspeh mladoj srpskoj teniserki doneo je ogroman skok na WTA listi, za čak 75 mesta, pa je Olga Danilović sada 112. igračica sveta sa osvojenih 572 boda.

27.07.2018.

Sjajna Staša Gejo treća u svetu

Staša Gejo, najbolja srpska takmičarka u sportskom penjanju, zauzima treće mesto u svetu na generalnoj rang listi zahvaljujući sjajnim rezultatima koje je postigla na poslednjih pet svetskih kupova.

Izuzetna sportistkinja, već dugi niz godina, proveru zdravlja i sportske forme poverava visokokvalifikovanim stručnjacima Zavoda za sport i medicinu sporta Republike Srbije.

Snažan podsticaj stručnjacima jedinstvene ustanove sporta u Srbiji svakodnevno stiže u vidu zdravih sportista koji postižu izvanredne rezultate, zbog čega smo neizmerno ponosni.

20.07.2018.

OGLAS ZA PRIJEM U RADNI ODNOS NA NEODREĐENO VREME 11 RADNIKA SA PUNIM RADNIM VREMENOM

Na osnovu člana 19. Statuta Zavoda za sport i medicinu sporta Republike Srbije (u daljem tekstu: Zavod) i odobrenja Ministarstva omladine i sporta, Zavod raspisuje:

1.

Oglašava se prijem u radni odnos na neodređeno vreme sa punim radnim vremenom za sledeća radna mesta: