Linija
Republicki zavod za sport
11.12.2018.

Nina Radovanović prvak sveta

Šampionka Srbije u boksu Nina Radovanović (26) koja na svetskoj rang listi zauzima 11. mesto, postala je prvak sveta IBO verzije u muva kategoriji (50,800 kg).

Nina u Zavodu za sport i medicinu sporta RS na kontrolama utreniranosti

Više icoMore

10.12.2018.

Elzan Bibić osvojio bronzu na Evropskom prvenstvu u Krosu za juniore

Nezgodnu stazu dugu šest kilometara u safari parku Bekse Bergen u Tilburgu, juniorski prvak Balkana u krosu istrčao je za 18 minuta i 11 sekundi, što je bilo dovoljno za treće mesto u konkurenciji 333 takmičara iz 38 zemalja.

7.12.2018.

Ristić i srpski tim objedinili titule šampiona sveta i Evrope

Srpski strelci su na najbolji mogući način završili učešće na Evropskom prvenstvu vazdušnim oružjem za paraolimpijce, koje je danas završeno u beogradskom „Bel ekspo“ centru.

Dragan Ristić u Zavodu za sport i medicinu sporta RS

U poslednjoj disciplini programa, u gađanju puškom iz ležećeg stava u kategoriji SH2, Dragan Ristić je osvojio zlatnu medalju. Ujedno je predvodio tim Srbije ka tituli šampiona Starog kontinenta. Naši reprezentativci su ponovili uspeh sa svetskog šampionata u Južnoj Koreji ove godine, kada je Ristić, strelac kragujevačkog „Čika Mate“, osvojio pojedinačno, a ekipa u istom sastavu (Ristić, Jokić, Savanović) timsko zlato.

5.12.2018.

Dve medalje za Srbiju na startu EP u parastreljaštvu

Srpski reprezentativci uspešno su otvorili takmičenje pred publikom u Beogradu, osvojivši dve medalje na startu Evropskog šampionata u parastreljaštvu, koje se održava u "Bel ekspo" centru.

Dejan na lekarskim kontrolama u Zavodu za sport i medicinu sporta RS

Dejan Jokić osvojio je srebrnu medalju u nadmetanju vazdušnom puškom u kategoriji SH2.

U timskoj konkurenciji, Jokić je zajedno sa Draganom Ristićem i Zoranom Banjcem "upucao" bronzu.

3.12.2018.

Uspeh naših reprezentativaca na Evropskom prvenstvu u tekvondou za kadete

Srpska reprezentacija u zemlju se vraća sa ukupno sedam odličja – dve srebrne i pet bronzanih medalja.

Tekvondisti na testiranjima i pripremama u Zavodu za sport i medicinu sporta RS

19.11.2018.

Novak Đoković godinu završava na prvom mestu ATP liste

Naš najbolji teniser Novak Đoković, uprkos porazu u finalu Završnog mastersa u Londonu od Aleksandra Zvereva sa 6:4, 6:3, okončaće 2018. godinu kao ubedljivo prvi na ATP listi.

To će srpskom asu biti šesti put kako jednu takmičarsku godinu završava kao najbolji igrač sveta. Đoković ima 9.045 bodova, iza njega je Španac Rafael Nadal sa 7.480, dok je na trećem mestu Švajcarac Rodžer Federer (6.420), koji Nemcu Aleksadnru Zverevu beži svega 35 poena.

19.11.2018.

Aleksandru Kukolju zlato na Gran priju u Hagu

Aleksandar Kukolj osvojio je zlatnu medalju na Gran priju u Hagu, pošto je u finalu savladao džudistu iz Španije Nikoloza Šerazadišvilija.

Aleksandar Kukolj u Zavodu za sport i medicinu sporta RS

Kukolj je time odbranio titulu šampiona prestižnog Gran prija u Holandiji.

16.11.2018.

Naš najbolji plivač Velimir Stjepanović drugi na Svetskom kupu

Velimir Stjepanović je blistao na mitingu Svetskog kupa u Singapuru.

Velimir na kontrolama u Zavodu za sport i medicinu sporta RS

Našem najboljem plivaču je za osam stotinki izmakla pobeda na 400 m slobodno.

13.11.2018.

Jovana Preković svetska šampionka u karateu!

Reprezentativka Srbije u finalu Svetskog prvenstva u Madridu u finalu savladala Kineskinju Jin Sjaojan.

5.11.2018.

Elzan Bibić juniorski prvak Balkana

Mladi reprezentativac Srbije u atletici Elzan Bibić osvojio je zlatnu medalju na Balkanskom kros prvenstvu u Rumuniji.

Elzan Bibić pobedio je u trci juniora na šest kilometara na Balkanskom kros prvenstvu u rumunskom Botošaniju. Devetnaestogodišnji Novopazarac istrčao je tu deonicu za 16:40,15 minuta i osvojio zlatnu medalju.

Stranice: 1 2 3 4 5 6 7 Sledeća >

Sva prava zadržana © 2011 Zavod za sport i medicinu sporta Republike Srbije.Dizajn i razvoj Neotek d.o.o.