Линија
Republicki zavod za sport
18.08.2016.

Нове медаље српских спортиста на ОИ у Рију

Наша најбоља атлетичарка Ивана Шпановић освојила је бронзану медаљу на Олимпијским играма у Рију скоком од 7,08, што је нови национални рекорд.

Ивана у Заводу за спорт и медицину спорта РС и са министром омладине и спорта Вањом Удовичићем у Рију

Наша репрезентативка у теквондоу Тијана Богдановић освојила је сребрну медаљу на Олимпијским играма у Рију, у категорији до 49 килограма.

Више icoMore

17.08.2016.

Министар Удовичић отпутовао у Рио по медаље

Министар омладине и спорта РС, Вања Удовичић, са освајачем златне медаље на Олимпијским играма у Рију, Давором Штефанеком

Давор Штефанек, репрезентативац Србије у рвању, самлео је своје ривале у конкуренцији такмичара до 66 килограма и донео Србији прву олимпијску медаљу, златну. Он је у првом колу техничким тушем у првој рунди савладао Јапанца Томохира Иноуеа, и то за мање од два минута. Потом је направио подвиг у четвртфиналу, јер је са 6:2 савладао светског шампиона Франка Штеблера из Немачке. У полуфиналу је тушем у првој рунди савладао Грузијца Шмагија Болквадзеа, а онда у великом финалу, у коме је за ривала имао Миграна Арутјуњана из Јерменије, било 1:1. Ипак, како је наш олимпијац био активнији у завршници, а њему и припао последњи освојени поен на мечу, постао је победник, олимпијски шампион.

Министар Удовичић, током боравка у Рију, бодриће и нашу најбољу атлетичарку Ивану Шпановић. У финалу, у четвртак од 02.15 по средњеевропском времену, Ивана и 11 најбољих скакачица на свету, бориће се за златну медаљу. У полуфиналу је прва дошла до завршне борбе за медаљу, скоком у даљ од 6,87 метара.

3.02.2016.

ЕП у футсалу

Првенство Европе у футсалу UEFA FUTSAL EURO 2016 почело је у Комбанк Арени, а трајаће до 13. фебруара. Наши репрезентативци играју у А групи са селекцијама Португалије и Словеније. У Б групи играће Шпанија, Украјина и Мађарска, у Ц групи Русија, Хрватска и Казахстан, а у Д групи Италија, Чешка и Азербејџан. Титулу брани Италија. Пре шампионата, наши фудбалери су у Заводу за спорт и медицину спорта РС прошли спортско медицинске контроле и обавили су теренска тестирања.

Европско првенство у футсалу, почело је мечом Србија – Словенија, на којем су наши фудбалери однели победу од 5:1, пред 11 хиљада гледалаца.

21.01.2016.

ЕП у ватерполу

Ватерполисти Србије играју незаустављиво и победом над Грчком пласирали су се у треће узастопно финале Европског првенства - 13:7.

Ватерполисти Србије, Слободан Никић и Живко Гоцић, на спортско медицинским прегледима у Заводу за спорт и медицину спорта РС

11.01.2016.

Србије савладала Хрватску на почетаку такмичења шампионата Европе у ватерполу

У првом колу шампионата Европе у ватерполу, које је почело у Београду, репрезентација Србије је олимпијског првака, Хрватску, победила са 13:6 (3:1, 4:2, 5:1, 1:2).

11.01.2016.

Новак Ђоковић освојио турнир у Дохи

Нолетова серија освојених трофеја се наставља. Освојио је први турнир у сезони, савладавши  у финалу Дохе - Рафаела Надала са 6:1, 6:2.

6.01.2016.

Пијетловић најбољи ватерполиста Европе

Српски репрезентативац Душко Пијетловић проглашен је за најбољег ватерполисту Европе у 2015. години.

Пијетловић на тестирањима у ЗСМСРС

6.01.2016.

Одбојкашки Србије изгубили од Пољске

Одбојкашка репрезентација Србије изгубила је против светског првака, Пољске, у првом мечу на квалификационом турниру за одлазак на Олимпијске игре са 3:1.

Одбојкаши Србије на тестирањима у ЗСМСРС

6.01.2016.

Јануарски турнири

Наш тенисер Виктор Троицки успешно је "отворио" нову такмичарску сезону, савладавши Американца Стива Џонсона. Његов наредни ривал биће Бугарин Григор Димитров.

Тестирања тенисерки и тенисера у Заводу за спорт и медицину спорта РС

6.01.2016.

Српски кошаркаши у NBA лиги

Два српска кошаркаша заиграла су минуле ноћи на NBA паркетима, али се за разлику од Немање Бјелице само Бобан Марјановић радовао победи.