Линија
Republicki zavod za sport
16.07.2018.

Новак Ђоковић освојио Вимблдон

Најбољи српски тенисер, Новак Ђоковић, је по четврти пут у каријери постао шампион Отвореног првенства Енглеске.

Новак је у финалу био бољи од Кевина Андерсона, док је у полуфиналу савладао Рафаела Надала после још једног гладијаторског меча.

Најпрестижнији турнир на свету Ноле је отпочео са  позиције 21. играча света, после освојеног турнира очекује се напредак  за 11 позиција и пласман међу првих десет.

Више icoMore

16.07.2018.

Француска првак света

Фудбалска репрезентација Француске, други пут у историји је постала шампион планете.

Француска је победила Хрватску у финалу овогодишњег Светског првенства са 4:2.

Шампионат света у фудбалу, одржан у Русији,  је 21. по реду, са посетом преко 700 хиљада странаца.

Тим који је француски тренер, Дидије Дешан, извео од првог минута је најмлађи у финалима Мундијала још од 1978. године.

Следеће СП биће одржано 2022. у Катару, први јесењи Мундијал.

9.07.2018.

Бесплатни прегледи у Заводу за спорт и медицину спорта РС

Поштовани корисници,

Завод за спорт и медицину спорта РС, прикључио се акцији промотивних бесплатних прегледа као подршка сличним акцијама у нашој земљи које је подржало како Министарство здравља тако и Министарсво омладине и спорта РС.

Сваког месеца током 2018. године, одређен је по један дан (друга недеља у месецу), који је посвећен промотивним спортско медицинским прегледима и консултацијама.

Током месеца јула, промотивне прегледе ћемо реализовати у термину 12.07.2018. године (четвртак), али уз обавезно заказивање 10.07. на бр. телефона 011/3555 460, 3555 461, локал 154, од 11 – 14 часова.

Најава следећег термина ће бити постављена на званичном сајту Завода за спорт и медицину спорта РС.

За све информације везане за акцију промотивних прегледа Вам стојимо на располагању на бр. телефона 011/3555 460, 3555 461, локал 154, од 11 – 14 часова као и majl адреси medicina@rzsport.gov.rs

3.07.2018.

Србији 32 медаље на Медитеранским играма, Веља доминирао са пет

У недељу су завршене XVIII Медитеранске игре на којима су спортисти Србије освојили укупно 32 медаље.

На Медитеранским играма у Тарагони је наступило преко 4.000 спортиста из 33 земље, док је Србију представљало 139 спортиста у 27 спортова.

Освојено је укупно 32 медаље, од којих је било 12 златних, 11 сребрних и 9 бронзаних у 11 различитих спортова. По броју освојених златних медаља, Србија се у пласману нација налази на седмом месту.

Најсупешнији су били пливачи који су освојили укупно 8 медаља (3 златне и 5 сребрних). Најсупешнији спортиста Србије по броју освојених медаља је такође пливач, Велимир Стјепановић са освојених 5 медаља (3 златне и 2 сребрне).

Златне медаље су освојили атлетичарка Ивана Шпановић у скоку у даљ, поставивиши нови рекорд Медитеранских игара скоком од 7,04m; кајакашица Милица Старовић у досциплини К1 500m; џудиста Жарко Ћулум (+100kg); каратисткиња Јелена Милојевић (-50kg); стрелци Андреа Арсовић (ваздушна пушка 10m), Дамир Микец (ваздушни пиштољ 10m) и Милутин Стефановић (ваздушна пушка 10m); пливач Велимир Стјепановић (3) у дисциплинама 200 делфин и 200m краул и мушка штафета 4x100m краул; теквондоисткиња Ана Бајић (+67kg) и мушка ватерполо репрезентација.

Сребрним медаљама су се окитили кајакаш Марко Драгосављевић (К1 200m); џудисти Немања Мајдов (-90kg) и Милица Николић (-48kg); веслач Марко Марјановић (М 1h); стрелкиња Зорана Аруновић (ваздушни пиштољ 10m); пливачи Ања Цревар (400m мешовито), Чаба Силађи (2) (50m и 100m прсним стилом), мушке штафете 4x100m мешовито и 4x200m краул; рвач Давор Штефанек (ГР 77kg).

Бронзе су освојили боксери Душан Јањић (-52kg) и Трифун Дашић (-75kg); кајакаши Владимир Торубаров и Ервин Холперт у дисциплини К2 500m; каратиста Слободан Битевић (+8kgг); теквондиста Милош Гладовић (-58kg) и теквондоисткиња Вања Станковић (-49kg), као и тројица рвача: Михаил Кајала (ГР 97kg), Владимир Станкић (ГР 87kg) и Стеван Мицић (Ш 65kg).

Церемонија свечаног затварања Медитеранских игара ће бити одржана на Ноу Естади стадиону у Тарагони и том приликом ће бити предата застава Медитеранских игара домаћину наредних Игара које ће бити одржане у Алжирском граду Оран од 10-20. јуна 2021. године.

2.07.2018.

Ватерполисти Србије златом спустили завесу на надметање у Тарагони

Џудиста Жарко Ћулум освојио је злато на Медитеранским играма у шпанском граду Тарагони, а бронзе су освојили боксери Трифун Дашић и Душан Јањић и теквондиста Милош Гладовић. Златну медаљу донела је и Ана Бајић у теквондоу, а сребрну веслач Марко Марјановић.

Ватерполисти Србије су у финалној утакмици савладали Грке 12:10, после извођења петераца. Србија је укупно на овим Играма освојила 32 одличја.

29.06.2018.

Још две медаље за Србију на Медитеранским играма

Џудиста, Немања Мајдов, је после две убедљиве победе против Елиаса из Либана и Грка Тселидиса дошао до пласмана у финале где је освојио сребрну медаљу у мечу против Шеразадашвилија из Шпаније.
Теквондисткиња Вања Станковић је тријумфовала у првој борби, а у полуфиналу је изгубила од Хрватице Кристине Томић, што јој је донело бронзану медаљу.

28.06.2018.

Ивана је у Тарагони оборила рекорд Медитеранских Игара стар 21. годину

Српска атлетичарка Ивана Шпановић освојила је златну медаљу на Медитеранским играма у Тарагони у скоку удаљ. Шпановићева је најбољи резултат остварила у првој серији 7,04 метара, па је на првом месту остала до краја такмичења. Ивана је у Тарагони оборила и рекорд Медитеранских Игара стар 21. годину, који је износио 6,72m и био у власништву Гркиње Ники Ксанту.
Сребрну медаљу освојила је Хулет Итоја из Шпаније (6,83 метра), док је трећа била њена земљакиња Фатиме Дијаме (6,68).

27.06.2018.

Србија богатија за још једну медаљу

Стеван Мицић донео је бронзу Србији  петог дана Медитеранских игара у Тарагони. Такмичењем у  рвању слободним стилом до 65 килограма, у борби за треће место, Мицић је победом над Египћанином Ибрахимом Алијем и резултатом 8-7 донео Србији још једну бронзану медаљу.

26.06.2018.

Српски тим, у Тарагони, освојио је још шест медаља - једну златну, четири сребрне и једну бронзану.

Пливачка штафета узела је сребро у дисциплини 4x200 метара слободно, овог пута у саставу Алекса Бобар, Велимир Стјепановић, Андреј Барна и Урош Николић, док је Чаба Силађи освојио сребро у дисциплини 50 метара прсно.

Велимир Стјепановић освојио друго злато,  у дисциплини 200 метара делфин, а  штафета 4x100 мешовито у саставу Велимир Стјепановић, Чаба Силађи, Иван Ленђер и Алекса Бобар освојила је сребрну медаљу.

Давор Штефанек нам је донео сребро у рвању грчко-римским стило у категорији до 77 килограма, док су Владимир Станкић у категорији 87 и Михаил Кајала у категорији 97 килограма узели бронзе.

Србија тенутно заузима пето место на листи земаља освајача медаља.

25.06.2018.

Успешан старт српских спортиста на Медитеранским играма у Тарагони

На Медитеранским играма у Шпанији српски спортисти су до сада освојили 14 медаља. Каратистикиња, Јелена Миливојчевић, у категорији до 50 кг освојила је прво злато за Србију. Дамир Микец златни је у дисциплини ваздушни пиштољ, у истој дисциплини Зорана Аруновић је освојила сребрну медаљу. Пливачица Ања Цревар, у дисциплини 400 мешовито, освојила је сребро баш као и мушка штафета на 4x100 метара. Сребрна штафета пливала је у саставу: Велимир Стјепановић, Иван Ленђер, Урош Николић и Андреј Барна.

Странице: < Претходна 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Следећа >

Сва права задржана © 2011 Завод за спорт и медицину спорта Републике Србије. Дизајн и развој Неотек д.о.о.