Линија
Republicki zavod za sport
18.09.2018.

Успех Сташе Гејо на СП

Освајањем трећег места у дисциплини болдер и седмог у комбинацијама на Светском првенству у Инсбруку Нишлијка Сташа Гејо показала је зашто је у самом врху светског спортског пењања.

Сташа на тестирањима у Заводу за спорт и медицину спорта РС

Такмичење је одржано у аустријском Инсбруку, а окупило је многобројне пењаче. Ове године Сташа је добру форму показала на светским куповима широм планете када је освојила бронзану медаљу у кинеском Чунгкингу и два пута била четврта у кинеском Тајану и у Јапану. А као круна успешне сезоне стигла је бронза из Аустрије. Нашу спортисткињу очекују још такмичења, Adidas Rockstarс и Светски куп.

Чланица Планинарско-алпинистичко-експедицијског клуба Ниш се већ две године такмичи у сениорској конкуренцији, а претходно је у јуниорској била најбоља на свету у дисциплини болдер.

Више icoMore

17.09.2018.

Српски репрезентативци на међународним такмичењима

Одбојкашка репрезентација Србије „уписала“ је и трећу победу на Светском првенству које се игра у Бугарској и Италији пошто је у четвртом колу Ц групе победила Аустралију са 3:1 у сетовима.

Репрезентативци Србије у Заводу за спорт и медицину спорта РС

У баражу за опстанак у Светској групи Дејвис купа тениска репрезентација Србије победила је у Краљеву селекцију Индије са 4:0. Србија је победу и опстанак у Светској групи обезбедила када су Никола Милојевић и Данило Петровићу у дубли победили Роана Бопану и Сакета Миненија са 3:0.

Кошаркашка репрезентација Србије победом је „затворила“ септембарски прозор у квалификацијама за Светско првенство, а вечерас су изабраници Александра Ђорђевића били бољи од Естоније 91:65. Србија је на тај начин оправдала улогу фаворита уочи утакмице и побегла конкурентској Грузији и Израелу на две победе, у борби за треће место које такође обезбеђује „визу“ за Мундобаскет наредне године. Наредни меч Србија игра 13. новембра против Израела у гостима и уколико и тамо тријумфује требало би да буде сигурни учесник планетарног шампионата.

17.09.2018.

Баскеташи Србије прваци Европе

Баскеташи Србије потврдили су да су најдоминантнија екипа на планети, пошто су први пут постали и прваци Европе. Они су у финалу савладали Летонију са 19:18 и објединили су титуле шампиона света и Старог континента.

Српски баскеташи на тестирањима у Заводу за спорт и медицину спорта РС

Од почетка турнира су Душан Домовић Булут, Дејан Мајсторовић, Марко Ждеро и Марко Савић били решени да се коначно попну на европски трон, у чему су успели у Букурешту. Најпре су у групи савладали Босну и Херцеговину и Шпанију, па Мађарску и Русију, а на крају и Летонију.

Наши шампиони ће учествовати на Олимпијским играма 2020. године у Токију.

14.09.2018.

Додела признања у Свечаној сали Скупштине града Београда

Поводом учешћа Тима Србије на Олимпијским играма младих у Буенос Аиресу, Олимпијски комитет Србије је у Свечаној сали Скупштине града Београда организовао пријем под називом “Олимпијска породица“ на којем је угостио родитеље младих олимпијаца, представнике школа чији су они ђаци и представнике клубова у којима тренирају.

Признања су уручена Министарству омладине и спорта Републике Србије, Заводу за спорт и медицину спорта Републике Србије који континуирано пружа подршку младим спортистима током припрема и такмичења, родитељима младих олимпијаца, директорима школа и челним људима клубова. Уручене су им плакете и признања у знак захвалности за допринос у развоју и јачању спортских вредности и олимпизма у Србији.

Након свечаности одржане у Скупштини града, спортисти који ће представљати Србију на Олимпијским играма младих у Буенос Ајресу отишли су у I Национални тренинг центар Завода за спорт и медицину спорта РС где ће у наредним данима, уз редовне тренинге, имати и низ радионица кроз које ће се спремати за представљање своје земље у Буенос Аиресу.

На Кошутњаку у хотелу Трим ЗСМСРС сачекали су их већ остварени шампиони теквондоке Милица Мандић, Тијана Богдановић и пливач Велимир Стјепановић. Они су им уручили опрему, поразговарали са њима и поделили своја олимпијска искуства.

Треће по реду Олимпијске игре младих одржаће се од од 6. до 18. октобраа у Буенос Аиресу у Аргентини.

10.09.2018.

Ђоковић краљ Америке

Најбољи српски тенисер Новак Ђоковић је трећи пут у каријери освојио US Open. До 14. Grend slem титуле је стигао победом над Хуаном Мартином Дел Потром победивши га резултатом 3:0. Финале је трајало три сата и 15 минута. Ово му је друга Grend slem титулу ове сезоне, пошто је био најбољи и на Вимблдону.

Ђоковић је од данас трећи на ATP листи.

4.09.2018.

Зорана Аруновић обезбедила учешће на Олимпијским играма

Зорана Аруновић, наша репрезентативка у стрељаштву, прва је од спортиста из Србије обезбедила учешће на Олимпијским играма чији је домаћин Токио 2020. године.

Зорана на редовним контролама у Заводу за спорт и медицину спорта РС

Наиме, Аруновићева је у дисциплини ваздушни пиштољ на Светском првенству у Чангвону освојила сребрну медаљу, тиме и прву олимпијску квоту за нашу земљу.

27.08.2018.

Жетва медаља веслача Србије на Балканском првенству

Веслачка репрезентација Србије освојила је чак 13 медаља на Балканском првенству које је протеклог викенда одржано у Пловдиву.

На првенству је учествовало по девет јуниорских и кадетских посада које су пласман обезбедиле на изборној регати одржаној почетком августа.

27.08.2018.

Бронза за Грујића и Новаковића у Португалији

Српски кајакаши Небојша Грујић и Марко Новаковић освојили су бронзану медаљу на Светском првенству у Португалији у дисциплини К2 на 200 метара.

Новаковић на функционалним тестирањима у Заводу за спорт и медицину спорта РС

27.08.2018.

Српским параатлетичарима 13 медаља на Европском првенству у Берлину

Српски параолимпијац Немања Матијашевић постао је вицешампион Европе у скоку у даљ, а Стефан Димитријевић освојио је европску бронзу у бацању диска. Након што је био трећи прво у бацању копља, Димитријевић је исти успех поновио и у диску, личним рекордом од 38,92 метра.

Параолимпијци на контролама утрнираности у Заводу за спорт и медицине спорта РС

Параспортисти Србије су освојили 13. медаља - освојена су три злата (Милош Зарић, Небојша Ђурић, Жељко Димитријевић), два сребра (Немања Матијашевић, Небојша Ђурић) и осам бронзи (Стефан Димитријевић 2x, Драженко Митровић 2x, Немања Димитријевић, Душко Сретеновић, Милош Митић, Иван Цветковић).

27.08.2018.

Векић и Торубаров освојили сребро на Светском првенству у Португалу

Српски кајакаши Стефан Векић и Владимир Торубаров освојили су сребрну медаљу на Светском првенству у Португалији у трци на 500 метара.

Странице: < Претходна 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Следећа >

Сва права задржана © 2011 Завод за спорт и медицину спорта Републике Србије. Дизајн и развој Неотек д.о.о.