Линија
Republicki zavod za sport
2.03.2020.

Медаље за српске шампионе

Милица Мандић и Тијана Богдановић, српске шампионке обрадовале су нас златним медаљама, овога са америчког континента. Богдановићева (до 53 kg) и Мандићева (до 73 kg) које су пре мање од седам дана освојиле злато и сребро на Президент купу у Шведској, турниру Г2 ранга, наставиле су низ врхунских резултата и на УС Опену. За Тијану Богдановић и Милицу Мандић које су већ обезбедиле учешће на Олимпијским играма у Токију, златне медаје освојене на УС Опену у Орланду, другом Г2 турниру ове године, представљају пре свега важне бодове за олимпијску листу односно бољу позицију за жреб на Олимпијским играма, као и Европском првенству које се одржава у мају.

Репрезентативке Србије на редовним контролама у Заводу за спорт и медицину спорта РС

Мушка стрељачка репрезентација Србије освојила је бронзану медаљу у екипном такмичењу пиштољем на Европском првенству ваздушним оружјем у Вроцлаву. Српски тим наступио је у саставу Дамир Микец, Душко Петров и Димитрије Гргић, а у дуелу за бронзу победио је Немачку са 16:12. Златну медаљу пиштољем освојила је Бобана Момчиловић Величковић, микс пиштољем Зорана Аруновић/Дамир Микец освојили су сребро, а Андреа Арсовић освојила је бронзу пушком.

Сва права задржана © 2011 Завод за спорт и медицину спорта Републике Србије. Дизајн и развој Неотек д.о.о.